• Více barev
 • 80 cm

Cordell paracord vodítko výcvikové Couračka pro psy nerez - 80cm

480,00 Kč
2-5 pracovních dnů v ČR

Ručně pletené výcvikové vodítko z padákové šňůry je skvělým doplňkem pro vašeho čtyřnohého kamaráda. Díky specifickým vlastnostem paracordu je vhodné pro všechna psí plemena a vycvičené psy především. Vodítko je vhodné pro všechny velikosti psů. Díky praktickému zapínání je manipulace s vodítkem snadná a rychlá. Poskytuje funkčnost, kterou oceníte při výcviku vašeho psa v každém počasí. Je tak ideální pro každodenní použití nejen ve městě, ale i v přírodě nebo výcviku vašeho psa. Vodítko je navrženo s důrazem na kvalitu a dlouhodobou funkčnost, aby vám poskytovalo klid a jistotu během výcviku

Konstrukce vodítka i obojku je dlouhodobě a úspěšně testována útvarem psovodů Městské policie hl. m. Prahy během výcviku i nasazení služebních psů.

Barva
Počet
Skladem

100% secure payments
 

 

 

Úpravy

Pokud chcete vlastní barevnou kombinaci, další úpravy nebo celý obojek či vodítko přesně podle sebe, dejte nám prosím včas vědět.

Doprava

Každý obojek a vodítko pečlivě balíme v několika vrstvách různých obalů. Z naší strany děláme vše proto, aby vám dorazil pěkně celý nepoškozený. Jak to konkrétně děláme se můžete dočíst zde

Testování

Ještě před uvedením do prodeje všechny obojky a vodítka testujeme především na našich psech a psech našich kamarádů a známých. Toto období je dlouhé od několika dnů až po několik měsíců v závislosti na zvoleném stylu pletení a zamýšlenému  účelu použití v každodenním životě.

Použití

Rozmotáním obojku nebo vodítka získáte jeden nebo více kusů několikametrové padákové šňůry. Celkové množství vždy záleží na složitosti vzoru, velikosti nebo způsobu zapínání. Různé možnosti využití nabízí jak samotný paracord vcelku, tak i po vytažení vnitřních vláken. Z opletu můžete vyrobit například tkaničky do bot, z vnitřních vláken pak třeba nit na šití nebo „vlasec“ na ryby. Zde je třeba umět improvizovat a přizpůsobit se aktuální situaci.

Zapínání

Na obojcích a vodítkách používáme nejčastěji kovové přezky z nerezové oceli nebo mosazi. 

Materiály

Nejraději pracujeme s nerezovou ocelí nebo mosazíKožené části jsou z několik mm silné hovězí usně vyrobené v České republice. Pokud je tlak na cenu, pak musíme pracovat i s různými slitinami kovů. Výrobky s takovými přezkami nejsou určené pro silová plemena, výcvik nebo neposlušné psy.

Paracord

Používáme padákovku poctivě vyrobenou v ČeskuVýrobce se řídí publikovanými standardy armádní normy MIL-C-5040H a provádí vlastní zátěžové testy. Jejich padáková šňůra co do pevnosti převyšuje požadavky zmíněné normy a namísto požadované pevnosti 550 lb (cca 250 kg) dosahuje pevností 2,8 –3,0 kN. To odpovídá zatížení břemenem přibližně o hmotnosti 280 – 300 kg.

Vlastnosti

 • Pleteno z osmi pramenů padákové šňůry
 • Lze dokoupit obojek ve stejných barvách
 • Kovové části jsou vyrobené z nerezové oceli
 • Vhodné i pro silová plemena
 • Paracord splňuje normy amerického ministerstva obrany
 • Po dohodě vyrobíme i v jiné barevné kombinaci, včetně obojku

Rozměry

 • Šířka: 1,5cm
 • Délka: 80cm

Použité materiály

 • Vodítko: padáková šňůra
 • Karabina: nerez ocel

Parametry

Materiály
Nerezová ocel
Paracord

Mohlo by vás také zajímat