• Více barev
 • 50 cm

Cordell paracord stahovací obojek Lajka pro psy - 50cm

480,00 Kč
2-5 pracovních dnů v ČR

Ručně pletený stahovací obojek z padákové šňůry Lajka je skvělým doplňkem pro vašeho čtyřnohého kamaráda. Tento obojek je navržen s důrazem na kvalitu a dlouhodobou funkčnost, aby byl pro vašeho psa pohodlný a zároveň vám poskytoval klid a jistotu při procházkách. Obojek je vyroben z odolného materiálu, který je zároveň měkký a příjemný na nošení pro vašeho psa. Díky stahovacímu zapínání je manipulace s obojkem snadná a rychlá. Poskytuje funkčnost, kterou oceníte při psích procházkách a výletech v každém počasí. Je tak ideální pro každodenní použití nejen ve městě, ale i v přírodě nebo výcviku vašeho psa

Konstrukce vodítka i obojku je dlouhodobě a úspěšně testována útvarem psovodů Městské policie hl. m. Prahy během výcviku i nasazení služebních psů.

Velikost
Barva
Počet
Skladem

100% secure payments
 

 

 

Úpravy

Pokud chcete vlastní barevnou kombinaci, další úpravy nebo celý obojek či vodítko přesně podle sebe, dejte nám prosím včas vědět.

Doprava

Každý obojek a vodítko pečlivě balíme v několika vrstvách různých obalů. Z naší strany děláme vše proto, aby vám dorazil pěkně celý nepoškozený. Jak to konkrétně děláme se můžete dočíst zde

Testování

Ještě před uvedením do prodeje všechny obojky a vodítka testujeme především na našich psech a psech našich kamarádů a známých. Toto období je dlouhé od několika dnů až po několik měsíců v závislosti na zvoleném stylu pletení a zamýšlenému  účelu použití v každodenním životě.

Použití

Rozmotáním obojku nebo vodítka získáte jeden nebo více kusů několikametrové padákové šňůry. Celkové množství vždy záleží na složitosti vzoru, velikosti nebo způsobu zapínání. Různé možnosti využití nabízí jak samotný paracord vcelku, tak i po vytažení vnitřních vláken. Z opletu můžete vyrobit například tkaničky do bot, z vnitřních vláken pak třeba nit na šití nebo „vlasec“ na ryby. Zde je třeba umět improvizovat a přizpůsobit se aktuální situaci.

Zapínání

Na obojcích a vodítkách používáme nejčastěji kovové přezky z nerezové oceli nebo mosazi. Preferujeme možnost nastavení velikosti obojku tak, aby byl pro psa pohodlný při každodenním nošení. 

Materiály

Nejraději pracujeme s nerezovou ocelí nebo mosazíKožené části jsou z několik mm silné hovězí usně vyrobené v České republice. Pokud je tlak na cenu, pak musíme pracovat i s různými slitinami kovů. Výrobky s takovými přezkami nejsou určené pro silová plemena, výcvik nebo neposlušné psy.

Paracord

Používáme padákovku poctivě vyrobenou v ČeskuVýrobce se řídí publikovanými standardy armádní normy MIL-C-5040H a provádí vlastní zátěžové testy. Jejich padáková šňůra co do pevnosti převyšuje požadavky zmíněné normy a namísto požadované pevnosti 550 lb (cca 250 kg) dosahuje pevností 2,8 –3,0 kN. To odpovídá zatížení břemenem přibližně o hmotnosti 280 – 300 kg.

Vlastnosti

 • Stahovací obojek pro obvod hlavy/krku psa do 50cm
 • Lze dokoupit vodítko ve stejných barvách
 • Kovové části jsou vyrobené z nerezové oceli
 • Vhodný i pro silová plemena
 • Paracord splňuje normy amerického ministerstva obrany
 • Po dohodě vyrobíme i v jiné barevné kombinaci, včetně vodítka

Rozměry

 • Šířka: 3cm
 • Délka: 58cm

Použité materiály

 • Obojek: padáková šňůra
 • Přezka: nerez ocel
 • Kroužek: nerez ocel

Parametry

Materiály
Kůže
Nerezová ocel
Paracord

Mohlo by vás také zajímat